AndroidClash RoyaleHaber KöşesiiOS

Clash Royale Saldırı Taktikleri

clash_royale

Şu aralar cep telefonlarında android ve ios uygulamalarında en çok indirilen aplikasyon olan Calsh Royale i sizler için inceledik.

Nasıl bir oyun;

Clash Royale taktik strateji oyunudur. Oyun kartlarla oynanır ve 3 sınıfa ayrılmıştır.

Oyun Kartları;

Clash Royale oyununda 3 sınıfa ait kartlar bulunur. Bunlar Characters (Karakterler), Spells (Büyüler) ve Building (Yapılar).

Karakterler;

Oyunda karakterler Melee (Yakın dövüş) ve Range (Hava ve Kara) olarak sınıflandırılmıştır. Rakibiniz size saldırmak için Range (Hava ve Kara)göndermişse sizde bunları indirebilmek için Range karakter kartlarını kullanmak gerekmektedir. Karakterlerin Hitpoint (Can), Damage per Second (Saniyede verdiği hasar) ve Count(Sayı) şeklinde temel özellikleri bulunur. Karakterlerinin bazıları tek bir hedefe hasar verirken bazı karakterler area damage yani alan hasarı vermektedir.

Büyü kartları;

Büyü kartları tek hedef ve çok hedefli olmak üzere 2 ye ayrılır. Arrows(Oklar), fireball(Ateş topu), Lightning(Yıldırım) ve Goblin Barrel(Goblin Fıçısı) en çok kullanılan büyü kartlarıdır.

Yapı Kartları;

Goblin Hut(Goblin kulübesi), Elixer Collector, X-Bow, Tombstone, Bomb Tower(bomba kulesi), Cannon (Top) bunlardan bazılarıdır ve her level arenada yenileri açılır.

Clash Royale Saldırı Taktikleri;

Kartları kullanmak için elixir (İksir) gereklidir. Battle başladığı zaman elixir deposunun kesinlikle tamamen dolmasını bekleyin. Bu çok önemli. Savaş başladığı zaman rastgele gelen kartlarınıza göre savunmada bekleyebilir veya atak yapabilirsiniz. Burada önemli olan karakterleri çok iyi tanıyıp, hangi karakterin hangi karaktere karşı daha etkili olduğunu çözmektir. En çok yapılan hata rakibiniz size Giant (Dev) göndermişse buna karşı sizinde Dev göndermenizdir. Burada gianti etkisiz hale getirecek kartları kullanıp daha sonra giant göndermek daha akıllıca bir taktikdir.

Clash Royale oyununda doğru zamanda doğru kartları kullanmanız önemlidir. Acele etmeyin sakin olun gelen kartlara ve rakibin size gönderdiklerine göre tercihinizi yapın. Size önerimiz savaş başladığında önce bir Goblin Hut (Goblin Kulübesi) kurun biraz bekleyip bir Dev (Giant) gönderin eğer varsa arkasından Cadı veya Prens gönderin. Her zaman Devi öne alın arkasından Cadı, Prens, Bombacı gibi karakterleri gönderin. Bombacı burada kilit bir karakterdir. Devi gönderdiğiniz zaman rakibiniz canı az sayısı çok olan karakterler ile Devi indirmek isteyecektir. Arkadan gönderdiğiniz bombacı ve benzer karakterler kısa sürede Devin etrafını saran düşmanları yok edecektir.

Önemli bir detay daha rakibin kulelerini indirmek için akılcı taktikler uygulayın. Tek bir vuruşla rakibinizi yenebileceğinizi unutmayın.

webtenoyna.com

 

 

Yazımızı Beğendiniz mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x