Brawl Stars

Brawl Stars Nasıl Oynanır

Android Haber Köşesi iOS

Brawl Stars Nasıl Bir Oyun?

Kuşkusuz Supercell tarafından 1 yıl önce piyasaya sürülen bu oyunu bir çoğumuz yükleyip oynamaya başladık. Biz oyuna yeni başlayacaklar için küçük bir rehber hazırlamak istedik. Size yardımcı olacağını düşündüğümüz rehberimiz ile size keyifli oyunlar dileriz. Önce oyun hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım.

Brawl Stars
Brawl Stars

Brawl Stars bir aksiyon MMO oyunu. Çok büyük olmayan haritalarda oluşturacağınız takım arkadaşlarınızla beraber ve rakiplere karşı oynanmak için tasarlanmış. Brawl Stars, gerçek oyuncularla birlikte, gerçek oyunculara karşı oynanmak için hazırlanmış bir oyun. Ama gerçek oyuncu bulunamazsa botlara karşıda oynanabiliyor.

Brawl Stars Nasıl Oynanır?

Öncelikle ekranı tanıyalım;

Brawl Stars Savaş Ekranı
Brawl Stars Savaş Ekranı

Ekranın sağ tarafı ateş etmek için kullanacağınız tuşları barındırıyor. İki ateş modu var:

·         Normal

·         Süper

Normal atış için kırmızı düğmeye basıyorsunuz. Tek bir kez basarsanız, en yakındaki düşmana bir kez ateş edersiniz. Ancak basılı tutarsanız, birden çok düşmanı hedefleyebilirsiniz. Karakterinizin yeşil sağlık barı altındaki turuncu çubuklara dikkat edin: Bunlar, silahınızı yeniden doldurmanıza gerek kalmadan önce kaç kez normal ateş edebileceğinizi gösteriyor.

Süper ateş modunda ise, Sarı düğme devreye giriyor, en güçlü saldırı türünüz ve belirli bir yeniden dolum süresi var. Manuel şekilde hedef alarak kullanabilirsiniz ancak otomatik kullanım yapmanız da mümkün. Bu, tüm ateş modları için geçerli: Düğmeye bir kez basarsanız, otomatik olarak en yakındaki düşmana ateş edersiniz. Düğmeye basıp, basılı tutarsanız, manuel nişan alma moduna geçiş yapar ve daha isabetli atışlar yapabilirsiniz.

Savaşa Başlayalım

Önce oyun modlarını tanıtalım.

Oyun Modları;

Brawl Stars Oyun Modları
Brawl Stars Oyun Modları

Elmas Kapmaca

Özel Elmas Kapmaca haritalarında oynanan bu mod 3 vs 3 olarak oynanıyor. Modun amacı haritanın ortasında çıkan elmasları toplayarak 10 elmas sayısına ulaşmak ve elmasları 15 saniye boyunca elde tutmak

Hesaplaşma (Solo/Duo)

Hayatta kalma modu da diyebiliriz. Modun amacı özel hesaplaşma haritalarında oynanan oyun modunda 10 oyuncu (10 Bireysel veya 5 Duo Takım olarak) enerji kasalarını toplayarak hayatta kalan olup, kazanmak.

Ödül Avı

3’e 3 olarak oynadığımız modda, karşı takım oyuncularını her öldürdüğümüzde yıldız kazanıyoruz. Modun amacı takım olarak en çok yıldızı toplayarak kazanan olmak. Ama dikkatli olun ne kadar çok düşman öldürürseniz, rakip takıma o kadar çok yıldız kazandırabilirsiniz.

Kuşatma

3’e 3 olarak oynadığımız bu modda haritada çıkan vidaları toplayarak ana makinamıza iletiyoruz. Modun amacı belirtilen süreler içinde en fazla vidayı toplayarak ana makineye iletmek ve büyük robot üretmesini sağlamak ve rakibin makinesini yok etmek.

Soygun

3’e 3 olarak oynadığımız bu modda rakibin kasasını hedef alıyoruz. Amaç rakibin kasasını yok ederek kazanmak.

Savaş Topu

3’e 3 oynadığımız bu mod normallerinden biraz daha farklı ve zor. Hem rakip ile savaşarak hemde bir yandan topu kontrol edip rakibe gol atmamız gerekiyor. 2 gol atan takım direkt olarak maçı kazanır. Eğer normal süre 1-1 sonuçlanırsa uzatmalara gider ve kaleye gol atılmasını engelleyen tüm engeller ortadan kalkar. Son 1 dakika da eşitliği bozmazsa maç berabere sonuçlanır.

Boss Savaşı (Boss vs 3)

Özel etkinlik biletleri ile girebildiğimiz bu etkinlikte amacımız devasa robotu öldürmek. Kolay, orta, zor ve usta seviyelerinde oynanan bu modda her bir seviyeyi geçtikten sonra daha zor seviyeye geçebiliyorsunuz.

Büyük Oyun (1 vs 5)

Özel etkinlik biletleri ile girebildiğimiz bu modda 6 oyuncu arasından bir oyuncu ekstra can, hasar ve hıza sahip oluyor. Amaç 2 dakika içinde diğer 5 oyuncuyu öldürerek hayatta kalmak veya 5 oyuncu olarak büyük oyuncuyu öldürmek.

Oyun modlarını da öğrendiğimize göre şimdi “oyna” seçeneğine dokunarak oyunumuzu başlatabiliriz. Bu düğmeye bastığımızda, oyun bir karşılaşma aramaya başlıyor. Her takımda üç kişi yer alabiliyor, yani 6 oyuncu bir maça başlamak için yeterli. Eğer gerçek oyuncular bulunamazsa, oyun onların yerine botlar yerleştiriyor.

Oyunda bir tek kişilik hikâye olmayabilir ancak arenalar dışında zaman geçirmenizi sağlayacak pek çok özellik bulunuyor. Bunların ilki, savaşçılar. Oyunda toplam 33 adet savaşçı karakter var ve her biri farklı yeteneklere sahip. Karakterlerin kilidini, kupa kazanarak, sandık açarak veya mağaza satın alarak açabilirsiniz.

Brawl Stars Dükkan
Brawl Stars Dükkan

Kazandığınız her maç için ortalama 8 kupa, 20 jeton, 1 yıldız jetonu  kazanıyorsunuz. 100 jeton topladığınız zaman, bir savaş kutusunu ücretsiz olarak açabilirsiniz. Mega kutu açmak için 10 adet yıldız jetonu toplamanız gerekli. Bu kutuların içinden oyun içi para birimleri ve karakterlerinizi güçlendirmek için kullanabileceğiniz güç kartları çıkıyor. Arada bir elmas, etkinlik bileti verdiği de olur.

Oyunun Karakterlerini bir sonraki yazımızda tanıtacağız.

İyi eğlenceler.

webtenoyna.com

webtenoyna
Takip Edin
Yazımızı Beğendiniz mi?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments