Clash Royale Kapanma Sorunu Çözümü 2019

Clash Royale Kapanma Sorununun çözümünü aktarmaya çalışacağız. Fakat hala bazı cihazlar için sorun devam ediyor.

Clash Royale Kapanma Sorunu
Clash Royale Kapanma Sorunu

Öncelikle sorunun ne olduğunu tespit edelim;

 1. Oyuna hiç giremiyorum.
  • Çözüm : Öncelikle giriş yöntemlerinizi kontrol etmelisiniz. Supercell ID ile giriş yapıyorsanız bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol edin. Google Play ile giriş yapanlar mutlaka uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmeli. Bilgileriniz doğru ise ve yeni güncelleme yüklediyseniz tamemen kaldırıp tekrar kurun. Muhtemelen düzelecektir. Eğer düzelmiyorsa Supercell den yeni güncelleme bekleyin. Daha önce bizim testlerimizde bazı güncellemelerden sonra android cihazlarda bu sorunla karşılaştık. Çözümü yine Supercell üretti. Yeni güncelleme yayınlayarak.
 2. Oyun açılıyor ama internet bağlantı hatası veriyor.
  • Supercell ‘in cevabı; Clash Royale kartlarınızı mükemmel bir zamanla oynamanızı gerektirir. Bu nedenle internet bağlantınızın güvenilir olması önemlidir. Sorunsuz bir deneyim için güvenilir bir ağa bağlanmak ve cihazının sinyal gücünün iyi olması gerekir.
   Tam dolu WiFi çubukları ya da mobil (hücresel) veri kapsama alanında olmak iyi bir bağlantıyı garanti etmez. Yerel ağlar zaman zaman yavaşlayabilir ve aşırı yük sıkıntısı yaşanabilir. Özellikle hareketli bir araçta oynuyorsanız ya da metro gibi bir yeraltı aracındaysanız bunun gerçekleşme ihtimali yüksektir. Başka bir çevrimiçi hizmet kullanırken de WiFi üzerinden güvenilir bir İnternet hizmeti sağlayıcısı ya da sağlam bir 3G/4G bağlantısı olan güvenilir bir taşıyıcı kullanmanı öneririz.
 3. Sandık açarken oyun donuyor ;
  • Bağlantınız kesilse bile Clash Royale kartlarınızı kaydeder, bu konuda endişe duyuyorsanız, kartlarınızı inceledikten sonra SuperCell e mesaj gönderebilirsiniz. Konsoldan Sandık Günlüğünüzü kontrol edip ne kazandığınıza dair size bilgi gönderirler. Yapıyorlar…
 4. Benim cihazım ( telefonum ) Clash Royale ile uyumlu mu?
  • Clash of Clans’i Android üzerinden oynamak için minumum şu özellikleri içeren bir cihazının (telefonunuzun) olması gerekir ;
   • 0,5 GB RAM (1GB ya da daha fazlası önerilir)
   • Android OS 4.1 veya üzeri
   • 800×480 ekran çözünürlüğü
  • Peki daha iyisi var ve telefonunuz hala kasıyor. Ön bellek temizleme programları ve cihaz kapasitenizi kontrol edin.
 5. Mücadelelere başlıyoruz, oyun tamamen kapanıyor…
  • Çözüm : Oyunu silip tekrar yükleyin, çoğu cihazda işe yarıyor. Bu sorun tamamiyle cihazla alakalı. SuperCell e destek için başvurun. Sorun yaşayan cihazlar için güncelleme mutlaka yapılıyor. Ama uzun sürebilir. Bu sorunla sadece Casper marka telefonlarda karşılaştık. Sorun hala çözülmedi. Bekliyoruz.

Sizde karşılaştığınız sorunları lütfen yorumlarda paylaşın. Çözüm bulabilirsek seviniriz.

webtenoyna.com

webtenoyna
Takip Edin
5 1 vote
Yazarı Oyla
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
× Bize Ulaşın...