Clash of Clans coc TH16

coc TH16 Clash of Clans’a Ne Zaman Gelecek?

Android Clash of Clans Haber Köşesi

coc TH16 Clash of Clans’a Ne Zaman Gelecek?

Sevgili Clash severler, yeni bir yazımız ile tekrar aranızdayız. Artık web sitelerine olan ilginin azaldığı bu dönemde hala yazı yazıyor, size bilgi ulaştırmaya çalışıyor olmamız bile sizi ne kadar önemsediğimizin göstergesidir.

Hepimizin merakla beklediği yeni belediye binası TH16 ne zaman gelecek? asıl soru bu. Merak etmeyin zamanından önce gelmez. 2022 yılında uzun zamandır beklenen Belediye Binası 15’in gelişini hep birlikte görmüştük . Bununla birlikte, iki yeni üs savunması , şok edici Electro Titan birliği, Geri Çağırma Büyüsü , Savaş Tatbikatı ve dört yepyeni Evcil Hayvan oyuna eklendi.

Artık alıştığımıza ve güncellemeye alıştığımıza göre, Clash of Clans topluluğundaki birçok oyuncu bir sonraki büyük güncelleme olan Town Hall 16’yı ne zaman göreceğimizi dört gözle beklemeye başladı. Her zaman olduğu gibi yine webtenoyna.com olarak size tahminde bulumayacağız. Gereçeği şak diye söyleyeceğiz.

 • Bir Sonraki Clash of Clans Güncellemesi Ne Zaman?

Clash of Clans’ta Town Hall 16 Ne Zaman Çıkacak?

coc TH16 Clash of Clans'a Ne Zaman Gelecek?

TH16, Nisan 2024’te Clash of Clans’ta yayınlanacak. Geliştiricilerin bir blog yazısında bahsettiği bilgiler göz önüne alındığında, en azından beklenen çıkış tarihi bu . Yeni Belediye Binası seviyelerinin tanıtılması arasında yaklaşık 18 aylık bir süre tutmayı hedeflediklerini açıkladılar.

Town Hall 15, Ekim 2022’de lanse edildiğinden, on sekiz ay sonra, 2024’ün başlarında bir tarihe işaret ediyor. Mayıs ayında olmasa bile, merakla beklenen bu güncellemenin o yılın ilerleyen zamanlarında Clash of Clans’a gelmesini bekleyebiliriz.

Belediye Binası 16 ile yeni binaların, yükseltmelerin ve birliklerin gelişini heyecanla bekliyoruz .

Evet zaman yaklaşıyor…

Güncellemenin ayak sesleri duyulmaya başladı… Supercell bu sefer kimse görüntülerini kaçırmadan kendisi yayınlamaya karar verdi. İşte TH16 BB16 yeni belediye binamız…

Yeni Savunma;

Güncelleme ile ilgili tüm ayrıntılar;

Belediye Binası 16

Belediye Binası 16 doğa temalı bir belediye binasıdır.

Belediye Binası 16 da Giga Inferno silahının sadece bir seviyesi vardır ve birden çok kez yükseltilmesi gerekmez! Giga Inferno hala saldıran birimleri kızartmaya çalışacağı için dikkate alınması gereken bir güçtür. Ayrıca, Belediye Binası yok edildiğinde bir Zehir etkisi hala uygulanmaktadır!

 • Hasar Türü: Birden Çok Hedef
 • Hedefler: Kara ve Hava

Yeni Yükseltme Seviyeleri

TH16’ya yükseltme, çok sayıda Bina, Savunma ve Birim için yeni yükseltme seviyeleri de getiriyor!

Yeni Binalar:

Birleştirilmiş Savunmalar!

Belediye Binası 16’ya yükselttiğinizde, Mağaza’dan yeni Savunmalar satın almak yerine, birkaç Savunmayı birleştirme yeteneğini satın alma seçeneği sunulur. İki Savunmanızı tek, mega, ultra Savunma canavarlığında birleştirmek için minimum gereksinimleri karşıladığınızda, oyun hangi iki binanın birleştirileceğini gösterecektir.  

Sonuç, parçalarının toplamından daha büyük bir süper Savunma. Daha yüksek hasar çıkışı, daha fazla HP ve genel olarak daha fazla güç!!!

Bazı uyarılar var:

 • Binaları birleştirmek kalıcıdır. Birleştirildikten sonra, ayıramazsınız. 
 • Birleştirilen bina, köyünüzde yer olan herhangi bir yere yerleştirilebilir. 
 • Birleştirilen iki bina maksimum düzeyde olmalıdır.  

İki Savunmanızı birleştirdikten sonra, yeni süper Savunmanız da daha da yükseltebilirsiniz!

#1 Çok Okçu Kulesi

İki Okçu Kulesini bir araya getirin ve Çok Okçu Kulesi kazanın! 

Çok Okçu Kulesi, Okçuların hasarlarını yaymasını sağlayarak 3 farklı saldıran düşmanı hedef alacaktır. Ancak, 3’ten az hedef varsa, Çoklu Okçu Kulesi kalan hedeflere daha sık saldıracaktır. 

Örneğin:

 • Yalnızca bir hedef varsa, bu hedef 3 okla vurulur.
 • Sadece iki hedef varsa, bir hedef iki kez vurulur.

coc TH16 Clash of Clans'a Ne Zaman Gelecek?
 • TH16’da 2 adet
 • Aralık: 10 karo
 • Hasar türü: Birden çok hedef
 • Hedef sayısı: 3
 • Hedefler: Kara ve Hava

#2 Ricochet Topu

İki binayı bir araya getirmenin fiziğe meydan okuyan bir eylem olduğunu düşünüyorsanız, bu Topun ne yaptığını görene kadar bekleyin! Ricochet Cannon, denenmiş ve gerçek top savunmasının yeni birleştirilmiş versiyonudur.  

Ricochet Cannon, HP’nin normal bir toptan iki katından fazlasına sahiptir. Ancak, bu büyük namlulu patron hasar verirken parlıyor. Ricochet Cannon’un mühimmatı, Seviye 21 topa kıyasla sadece iki kattan fazla hasar vermekle kalmıyor, Ricochet Cannon’un mühimmatları ilk hedefinden sekecek ve ikinci bir hedefe de zarar verecek!   

coc TH16 Clash of Clans'a Ne Zaman Gelecek?
 • TH16’da 2 adet
 • Aralık: 9 karo
 • Hasar türü: Tek hedef
 • Hedefler: Kara

Kahraman Ekipmanları

Kahraman ekipmanları, yeni güncelleme ile birlikte gelen kahramanlarınızı özelleştirmenizi ve hangi yetenekleri savaşa sokmak istediğinizi gösteren yepyeni bir özelliktir. Kahramanlarınızın hangi yetenekleri getireceğini seçip seçmekle kalmayacak, aynı zamanda Kahramanlarınızın daha önce gördüğü gibi güçlü YENİ yetenekler de sunacağız!

Okçu Kraliçenize tüm savaş alanında ateş eden büyük bir ok vermek ister misiniz? Belki de Barbar Kralınıza stompy Deprem Botları ile Duvarları yıkma yeteneği vermek istersiniz?  

Barbar King’in Demir Yumruğu gibi eski Kahraman yetenekleriniz artık yükseltilip değiştirilebilen çeşitli Kahraman Ekipmanlarına ayrılmıştır. Örneğin, Barbar Kukla’yı donatmak Barbar Kralınıza bir paket Öfkeli Barbar çağırma yeteneği verecektir. Vampstache gibi başka bir öğeyle değiştirmek, Raged Barbarları çağırma yeteneğini ortadan kaldıracak, bunun yerine Barbar Kralı’nın her saldırı ile kendini iyileştirme yeteneği ile değiştirecek!

Yeni Bina: Demirci

Belediye Binası seviye 8 ve üzeri seviyelerde mevcut olan yepyeni bir bina olan Demirci’yi inşa edebileceksiniz. Bu yeni bina, Kahraman ekipmanları ile ilgili her şey için tek elden mağazanızdır. Evcil Hayvan Evi, Kahraman Evcil Hayvanlarınızı ve bir Kahramana bir Evcil Hayvan atamak için kullanıldığında, Demirci, Kahraman Ekipmanınızı yükseltebileceğiniz ve Kahramanlarınızı ’ yeteneklerinizi özelleştireceğiniz yerdir. 

SeviyeTH SeviyesiMaliyeti yükseltYükseltme SüresiHPKilidi Aç
18750K Altın1 gün700Deprem Çizmeleri
291.7M Altın2 boyutlu800Dev Ok
3102.3M Altın3 boyutlu900Vampstache
4113M Altın4d1000Öfke Gem
5125.5M Altın5d1100Şifacı Kukla
6138.5M Altın6 gün1200Şifa Tome
71412M Altın7 gün1300O
81514M Altın8d1400O
91616M Altın9 gün1500O

Yeni Kaynaklar:

Cevherler

Kahraman Ekipmanları yükseltilebilir! Evet, bu, en sevdiğiniz Ekipmanı öncekinden daha güçlü hale getirebileceğiniz anlamına gelir. Ekipmanınızı yükseltmek için şu yeni kaynaklara ihtiyacınız olacak: Parlak Cevher, Parlayan Cevher ve Yıldızlı Cevher.

Parlak Cevher: Ortak ve Destansı Ekipmanlar için tüm seviyeler için Ores’in en yaygın olanı.

Parlayan Cevher: Bu nadir Cevher, Ortak ve Epik Kahraman Ekipmanları için anahtar seviyelerini yükseltmek için kullanılır.

Yıldızlı Cevher: Epic Ekipmanınızı belirli seviyelerin üzerine yükseltmek için en nadir Cevher gereklidir

Cevherler çeşitli şekillerde kazanılabilir. Cevherleri aşağıdakilerden toplayabileceksiniz:

 • Ana köy yıldız bonusu
 • Klan Savaşları
 • Tüccar
 • Oyun İçi Dükkan 

Ayrıca, bir Ekipmanın yükseltmesini tamamlamak için yeterli Cevheriniz yoksa Gems’i kullanabilirsiniz.

Gerekli kaynakları topladıktan sonra, bu Ekipmanı bir sonraki seviyeye yükseltebilirsiniz! 

Kahramanları Daha Kahraman Yapmak

Her Kahraman aynı anda İKİ Kahraman Ekipmanını donatabilir. Kahraman Ekipmanını envanterinizden Demirci Ekipman UI’sindeki Kahramanınıza sürüklemeniz yeterlidir. Ekipman Aktif veya Pasif yeteneklere sahiptir. Aktif yetenekler, bir savaş sırasında etkisini manuel olarak etkinleştirmenizi gerektirir. Bunun iyi bir örneği, bir saldırı sırasında Barbar Kralı’nın Demir Gauntlet yeteneğini aktive etmek olacaktır. Pasif yetenekler kalıcı olarak aktiftir ve oynatıcıdan herhangi bir girdi gerektirmez. Grand Warden’in havası Pasif yeteneğe bir örnektir.  

 • Ortak Ekipman seviye 18’e yükseltilebilir ve Demircinizi yükselterek kilidi açılır.
 • Destansı Ekipman seviye 27’ye yükseltilebilir ve özel etkinlikler sırasında kilidi açılabilir.
 • Bazı Ekipmanların DPS’yi artırma, HP’yi kurtarma, hareket hızını artırma vb. Gibi ikincil etkileri vardır. 
 • Epic Hero Equipment, yaklaşan bir güncellemede özel etkinlikler sırasında kilidini açacak.
İsimKahramanNadirlikAktif / PasifYetenek
Barbar KuklaBarbar KralıYaygınAktifÇağrılan Barbarlar Kahramanı: HP Kahramanını Kurtarır: HP’yi Artırır
Öfke FlakonuBarbar KralıYaygınAktifÖfke Barbar Kral Kahraman: Hasarı artır Kahraman: Hareket hızını artır Kahraman: HP’yi kurtarır
Deprem ÇizmeleriBarbar KralıYaygınAktifDeprem hasarları Duvarlar ve Binalar Kahraman: Hasarı artır Kahraman: HP’yi artırın
VampstacheBarbar KralıYaygınPasifHer saldırı ile Barbar Kralı iyileştirir
Okçu KuklaOkçu KraliçesiYaygınAktifOkçular Kahramanını Çağır: HP Kahramanını Kurtar: DPS’yi Artır
Görünmezlik FlakonuOkçu KraliçesiYaygınAktifArcher Queen görünmez Kahraman: Hasarı artırır Kahraman: HP’yi artırır
Dev OkOkçu KraliçesiYaygınAktifDüşman köyü Kahramanına dev ok atıyor: DPS Kahramanını Artır: HP’yi Artır
Şifacı KuklaOkçu KraliçesiYaygınAktifToplayıcılar Kahraman: Kendini İyileştirir Kahraman: HP’yi Artır
Ebedi TomeBüyük MüdürYaygınAktifGrand Warden ve yakındaki birimler hasara karşı bağışık hale gelir
Yaşam MücevherBüyük MüdürYaygınPasifYakındaki birimler ekstra HP Kahramanı: DPS Kahramanını Artır: HP’yi Artır
Şifa TomeBüyük MüdürYaygınAktifGrand Warden ve yakındaki dost birimleri iyileştirir Kahraman: HP Kahramanını Kurtar: HP’yi Artır
Öfke GemBüyük MüdürYaygınPasifYakındaki dost birimler ekstra hasar verir Kahraman: DPS Kahramanını Artır: Saldırı hızını artırın
Kraliyet GemKraliyet ŞampiyonuYaygınAktifKraliyet Şampiyonu önemli ölçüde iyileşir Kahraman: DPS Kahramanını Artır: HP’yi Artır
Kalkan AranıyorKraliyet ŞampiyonuYaygınAktifKalkanla uğraşan dmg’yi birden fazla hedefe atar Kahraman: HP’yi artırın

Tabii ki gelecekte daha fazla Ekipman sunmayı planladığımızı söylemeye gerek yok, bu da Kahramanlarınızı her zamankinden daha esnek, daha güçlü ve daha özelleştirilebilir hale getiriyor! 

Yeni Birlik: Kök Binici

Kök Binici, Kışlalarınızı Seviye 17’ye yükselttiğinizde Belediye Binası 15’te bulunan yeni bir İksir birliğidir.

Bu dünya savaşçısı doğa ile o kadar uyumlu ki, kendi kendine yürümesine bile gerek yok – henüz kıskanç mısın? Bekle, çünkü dahası var!

Sert bir ağaç kökünün üstünde savaşa girerken, duvarları parçalayabilir ve savunmaları toza çarptırabilir! Kök Binici, rakibinizin savunmasında hızlı açıklıklar oluşturmak isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır, çünkü bunlar birincil hedefi olacaktır.

coc TH16 Clash of Clans'a Ne Zaman Gelecek?
 • Favori hedef: Savunmalar
 • Hasar türü: Tek Hedef
 • Hedefler: Kara
 • Etki alanı: 20
 • Hareket hızı: 12
 • Eğitim zamanı: 3m 40s

Yeni Kahraman Hayvan:

Ruh Tilkisi

Ev Köyünüzün ağaçları arasında hayalet bir yaratık gördüyseniz, en yeni Kahraman Pet olan Ruh Tilkisi’ni görme şansınız var. Ve belki … sadece belki … nihayet şu sorunun cevabını alacağız: Tilki ne diyor?!

Ruh Tilkisi, Pet House’unuzu Seviye 9’a yükselttiğinizde Belediye Binası 16’da bulunan yeni bir Evcil Hayvan.

Ormanda yalnız dolaşırken son derece utangaç ve en mutlu olmasına rağmen, Ruh Tilkisi’nin savaştaki sadakati tartışılmaz. Savaşa çağrıldığında, bu alıngan tilki şiddetle savaşır ve Kahramanlarına biraz orman büyüsü verir. 

Ruh Tilkisi yeteneği kendini ve Kahramanını birkaç saniye görünmez hale getirecek! Bu ilginç yeni Kahraman stratejilerini mümkün kılacak ve bunu nasıl kullanacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz!

coc TH16 Clash of Clans'a Ne Zaman Gelecek?
 • Favori hedef: Kahramanın 4.5 karo
 • Hasar türü: Tek Hedef
 • Hedefler: Kara
 • Etki alanı: 20
 • Hareket hızı: 24

Denge Değişiklikleri

Bu güncellemede ayrıca Belediye Binası 15 çevresindeki bazı zorlukları ele almak için ek denge değişiklikleri ekliyoruz. Denge değişikliklerini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Öfke Büyü Kulesi değişir:
  • Öfke yarıçapı 6’dan 5’e düşürüldü
  • Hasar artışı% 90’dan% 60’a düşürüldü%
 • Hava Bombası seviye 10 hasarı 355’ten 350’ye düşürüldü
 • Kartal Topçu seviye 6 hasarı 525’ten 500’e düşürüldü
 • Belediye silah değişiklikleri:
  • Belediye Binası 14-15 zehir süresi 16 saniyeden 12 saniyeye düşürüldü
  • Belediye Binası 15 DPS’yi 280-320’den 280-300’e düşürün
 • Inferno Kulesi değişir:
  • Multi-Inferno Kulesi seviye 9 DPS 116’dan 110’a düşürüldü
 • X-Bow değişiklikleri:
  • Seviye 6 HP 3500 → 3400 azalttı
  • Seviye 7 HP azaltılmış 3900 → 3700
  • Seviye 8 HP azaltılmış 4200 → 4000
  • Seviye 9 HP 4500 → 4200 azalttı
  • Seviye 10 HP azaltılmış 4700 → 4400
  • Seviye 7 DPS azaldı 155 → 150
  • Seviye 8 DPS azaldı 175 → 170
  • Seviye 9 DPS azaldı 195 → 190
  • Seviye 10 DPS azaldı 215 → 205
 • Scattershot seviye 4 DPS 200’den 185’e düşürüldü
 • Monolit değişiklikleri:
  • Seviye 2 DPS 200’den 175’e
  • Oransal hasar% 1 azaltıldı%
 • Şifacıların Golemleri, Golemitleri ve Buz Golemlerini hedefleme olasılığını azaltın
 • Savunma Lava Hounds için Lava Pup sayısını 8-18’den 8-13’e düşürün
 • Savunma Buz Köpekleri için Buz Pup sayısını 10-12’den 10-11’e düşürün

Oyun Değişiklikleri

 • Çok çeşitli Belediye Binası seviyeleri için bir TON yükseltme maliyeti ve yükseltme süresi azaltımı sunuyoruz!
 • Klan Savaş Ligi tohumlama ağırlıkları Altın 2 ve üzerindeki tüm ligler için değiştirildi.
 • Kendi Köyünüze Dostluk Mücadelesi Nihayetinde geldi.
  • Hem Ev Köyü hem de İnşaatçı Üssü’nde yapılabilir.
  • Evet … bunu gerçekten ekledik.
 • Yeterli Ordu Kampı alanı kalmazsa Ordunun eğitilmesini önlemek yerine Orduların Hızlı Tren yoluyla kısmi eğitimine izin verin. 
 • Herhangi bir Süper Birlik desteğiniz olmadığında Süper Birlikleri olan bir Orduyu eğitmeye çalışırken Süper Birlik menüsüne hızlı erişim.
 • Ordu Kamplarına dokunurken Eğitim İksiri gösterin.
 • Home Village Star Bonus, sizi doğrudan Hazineye götürmek için yeni bir görünüm ve düğmeyle güncellendi.
 • Okçu Kuleleri görsel olarak tek Okçular olacak şekilde değiştirildi, böylece Çok Okçu Kuleleri ile görsel olarak karıştırılmıyorlar.
 • Hero Potion, Kahramanları ve Evcil Hayvanları geçici olarak Belediye Binası seviyenizde 1 saat boyunca izin verilen maksimum seviyeye yükseltmek için değiştirildi. Bu her iki köyde de işe yarıyor.
 • Birlikleri, Büyüleri ve Kuşatma Makinelerini geçici olarak Belediye Binası seviyenizde 1 saat boyunca izin verilen maksimum seviyeye yükseltmek için Power Potion değiştirildi. Bu her iki köyde de işe yarıyor.

Hata düzeltmeleri

 • Bir Klan Başkenti savaşı sona erdiğinde Mızrak Goblinleri görsel olarak kaldırılmaz.
 • Raid başlangıç mesajını değiştirerek Elders’ın Capital Raids’i de başlatabileceğini belirtti.
 • O.T.T.O’nun Karakolu yok edildiğinde zappies artık geçici olarak dokunulmaz.
 • Kuşatma Makineleri, doğrudan etkin bir Görünmezlik Büyüsüne yerleştirildiğinde artık geçici olarak görünmez hale gelmiyor.
 • Bir savaş sırasında Kuşatma Makinesi’ni değiştirirseniz, olay birliği siparişinin bazen değişeceği hatayı düzeltin.
 • Donma süresi ve boyutuyla daha iyi eşleşmesi için Buz Golem ve Buz Hound ölüm etkilerini ayarlayın.
 • Zap Trap aralığını amaçlanan 5 fayansla sınırlayın.
 • Hareket hızını ve hasarı artıran alan etkisi büyülerinden yuvarlama hatası düzeltildi. Savaş başladığında bir birim güçlendirilirse ve sonuna kadar hayatta kalırsa, saldırı zamanlayıcısı bitmeden birkaç saniye önce bitmeyen Sonsuz Haste efektini düzeltir.
 • Çırakların birbirini güçlendirmemesini sağlayan hatayı düzeltin. Şimdi sağlık havası sadece aura kaynağının kendisini dışlar.
 • Her ikisi de aynı hedefe aynı anda uygulandığında don ve donmanın birlikte doğru şekilde çalışmasını sağlayın.
 • Savaş manzarasını önizlerken savaş közlerini gösterin.
 • Askıya alındıktan sonra hızlı ileri hızda oynanan sabit efektler.
 • Spell Factory / Dark Spell Factory / Army Camp / Siege Workshop bilgi ekranlarını, yükseltme görünümündeyken bireysel binanın birim kapasitesini ve olmadığında toplam birleşik birim kapasitesini tutarsız bir şekilde gösterir. Şimdi her iki görüşte de köyün toplam toplam kapasitesini gösteriyor. 
 • Geçiş etkin olmasa bile geçiş dikme değeri “ ” ‘in yorumlandığı bir hatayı düzeltin. Örneğin bu, bazı binaların olması gerekenden 5 dakika daha kısa inşaat süresine sahip olmasına neden oldu. 
 • Gerçekten uzun bir navigasyon yoluna sahip birimler için düzeltme, Mega Sparky’de en çok görünen ( ‘e meydan okuma seviyesinde takılabilir.
 • Builder Base Mega Cannon mermisinin uçuş sırasında yavaşlamasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Negatif mücevher dengesinin dükkanda mücevher paketlerinin gizlenmesine neden olduğu bir hata düzeltildi.

webtenoyna.com

Kaynak : SUPERCELL

webtenoyna
Takip Edin
Yazımızı Beğendiniz mi?
+1
0
+1
0
+1
4
+1
4
+1
0
Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments